قالب وبلاگ
( جام جهانی ) . لیگ قهرمانان آسیا
 
نظر سنجی
به کدام رشته ورزشی علاقه بیشتری دارید؟


وزنه‌برداران فوق سنگین کشورمان مدال‌های طلا و نقره حرکت دوضرب و طلا و برنز مجموع مسابقات نوجوانان جهان را از آن خود کردند.


 در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان جهان که در پنانگ مالزی در حال برگزاری است مسابقات دسته 94+ کیلوگرم پیگیری شد که علی داوودی و محمدرضا روشنی با 9 وزنه‌بردار دیگر به رقابت پرداختند که در پایان حرکات دوضرب داوودی به مدال طلا دست یافت و روشنی به مدال نقره رسید. در مجموع نیز داودی قهرمان شد و روشنی مدال برنز را بر گردن آویخت.

 

یک ضرب:

 

علی داوودی در نخستین حرکت یک‌ضرب خود وزنه 160 کیلوگرمی را بالای سر برد. وی در دومین حرکت نیز موفق به مهار وزنه 165 کیلوگرمی شد. داوودی در آخرین حرکت یکضرب با انتخاب وزنه 170 کیلوگرم به رکورد آسیا حمله کرد و توانست رکورد علیرضا کاظمی نژاد، دیگر نماینده فوق سنگین کشورمان را به میزان یک کیلوگرم ارتقا بخشید و مدال طلا را از آن خود کرد.

 

کاظمی نژاد در رقابتهای سال 2011 جوانان جهان با مهار وزنه 169 کیلوگرم رکورد نوجوانان آسیا را به نام خود به ثبت رسانده بود که این رکورد امروز توسط علی داودی شکسته شد.

 

محمدرضا روشنی نیز در اولین حرکت یک‌ضرب وزنه 143 کیلویی را بالای سر برد و در دومین حرکت نیز موفق به مهار وزنه 151 کیلوگرمی شد، اما در حرکت سوم در بالا بردن وزنه 156 کیلوگرمی ناکام ماند تا به عنوانی بهتر از نهمی در این حرکت نرسد.

 

به گزارش فارس، دیمیتری گرتسا از روسیه با 160 کیلوگرم نقره گرفت و نیکولای پانایوتیدی از روسیه نیز با 157 کیلوگرم به مدال برنز یک‌ضرب رسید.

 

دوضرب:

 

داوودی در اولین حرکت دوضرب موفق به مهار وزنه 191 کیلوگرمی نشد، اما در دومین حرکت این وزنه را مهار کرد. داوودی در سومین انتخابش پشت وزنه 205 کیلوگرمی ایستاد که این وزنه را هم مهار کرد تا مقتدرانه با 14 کیلوگرم اختلاف به مدال طلا برسد. داوودی با مجموع 375 کیلوگرم هم با اقتدار و 25 کیلوگرم اختلاف با نفر دوم قهرمان جهان شد.

 

روشنی در اولین حرکت وزنه 181 کیلوگرمی را بالای سری برد. وی در دومین حرکت نیز موفق به مهار وزنه 191 کیلوگرمی شد. روشنی در سومین انتخاب در مهار وزنه 200 کیلوگرمی ناکام بود تا با همان 191 کیلوگرم به مدال نقره دوضرب برسد. روشنی با مجموع 342 کیلوگرم سوم شد.

 

* رده‌بندی نهایی این وزن به شرح زیر است:

 

1- علی داوودی از ایران (170 کیلوگرم در یک‌ضرب (طلا)، 205 کیلوگرم دوضرب و مجموع 375 کیلوگرم طلای مجموع)

 

2- دیمیتری گرتسا از روسیه (160 کیلوگرم یک‌ضرب (نقره)، 190 کیلوگرم دوضرب (برنز) و مجموع 350 نقره کیلوگرم)

 

3- محمدرضا روشنی از ایران (151 کیلوگرم یک‌ضرب (نهم)، 191 کیلوگرم دوضرب (نقره) و 342 کیلوگرم برنز مجموع)

 

 وزنه‌برداران نوجوان کشورمان پیش از این صاحب 2 مدال نقره توسط سلطانی در دسته 69 کیلوگرم در حرکات دوضرب و مجموع و 2 مدال برنز توسط سلطانی در حرکت یک‌ضرب و احمدنژاد در حرکت دوضرب دسته 77 کیلوگرم شده بودند تا بدین ترتیب پرونده تیم کشورمان در مسابقات جهانی با کسب .. مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز بسته شود.


[ سه شنبه 4 آبان 1395 ] [ 02:49 ب.ظ ] [ سید محمد شجاعی فر ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


قابل توجه بازیدکنندگان محترم :


وبلاگ جام جهانی در 26 بهمن 96 ( 8 ) ساله شد


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


 

  • دنیای اس ام اس | سامان | اخبار