قالب وبلاگ
( جام جهانی ) . وبلاگ جام جهانی در 26 بهمن 96 ( 8 ) ساله شد
 
نظر سنجی
به کدام رشته ورزشی علاقه بیشتری دارید؟


به دنبال تاریخ‌سازی در سرزمین آفتاب تابان

مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ جهان از فردا در ناگویای ژاپن استارت می خورد.

هفتمین دوره رقابت های جام قهرمانان بزرگ جهان که پیش از این با نام جام بین قاره ای شناخته می شد، از فردا با حضور ۶ تیم در ناگویای ژاپن استارت می خورد و در ادامه در شهر اوساکا دنبال می شود. برزیل، فرانسه، ایران، ایتالیا، ژاپن و آمریکا ۶ تیم حاضر در این رقابت ها هستند. ۵ تیم به عنوان قهرمان های قاره های مختلف و جهان به همراه ژاپن میزبان برای رسیدن به قهرمانی تلاش می کنند. دور روز اول این مسابقات در شهر ناگویا برگزار می‌شود و تیم‌ها پس از یک روز استراحت و عزیمت (پنجشنبه) به شهر اوساکا، این رقابت‌ها را در این شهر پیگیری می‌کنند.


چهارمی، بهترین جایگاه در ۲ دوره حضور


تیم ملی والیبال از ۶ دوره ای که این رقابت ها برگزار شده، در ۲ دوره اخیر حضور داشته است. بلندقامتان ایرانی در سال ۲۰۰۹ پایین تر از برزیل، کوبا، ژاپن و لهستان و بالاتر از مصر در جایگاه پنجم ایستادند. ایران در سال ۲۰۱۳ که آخرین دوره برگزاری این مسابقات و به سرمربیگری خولیو ولاسکو، شرکت داشت، تیم کشورمان در جایگاه چهارم و پایین تر از برزیل، روسیه و ایتالیا و بالاتر از آمریکا و ژاپن قرار گرفت. پیروزی تاریخی ایران مقابل آمریکا در این دوره، نقطه عطفی در والیبال ایران بود.

 


برزیل، پرافتخارترین تیم


جالب است بدانید که تیم ملی والیبال برزیل که در هفتمین دوره این مسابقات هم در کنار ۵ تیم دیگر حضور دارد، با کسب ۴ عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم جام بین قاره ای محسوب می شود. این تیم که در هر ۶ دوره حضور داشته، سال های ۱۹۹۷، ۲۰۰۵، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ به عنوان قهرمانی رسیده و در سال های ۱۹۹۳ و ۲۰۰۱ نایب قهرمان شده است. ایتالیا و کوبا قهرمان های ۲ دوره دیگر این رقابت ها محسوب می شوند. 

 


آتزوری؛ اولین حریف ایران


مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ جهان در گروه مردان از فردا (سه شنبه) آغاز می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود به مصاف ایتالیا می‌رود. آتزوری‌ها از حضور در المپیک‌ها صاحب سه مدال نقره و سه مدال برنز شدند و در رقابت‌های قهرمانی جهان به جز مدال نقره 1978 در خانه سه بار متوالی از سال 1990 تا 1998 روی سکوی قهرمانی ایستادند. ایتالیا در والیبال اروپا و لیگ جهانی هم با 7 و 8 بار قهرمانی جزو رکورداران محسوب می‌شود. سابقه رویارویی دو تیم ایران و ایتالیا از مسابقات قهرمانی جهان سال 2006 ژاپن آغاز شد که در آن بازی ایتالیایی‌ها صاحب برتری سه بر صفر شدند. از آن روز تا به بعد دو تیم 17 بار با هم روبرو شده‌اند که سهم ایران 5 برد و سهم لاجوردی‌پوشان 12 پیروزی بوده است.

نخستین پیروزی ایران مقابل ایتالیا، در پنجمین رویارویی دو تیم و نخستین سال حضور ایران در لیگ جهانی 2013 رقم خورد که ایران در خاک ایتالیا این تیم را سه بر یک شکست داد؛ بردی که هیچگاه از خاطره والیبال دوستان ایرانی محو نخواهد شد. آخرین برد ایران مقابل این تیم نیز در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۴ رقم خورد و پس از آن ایتالیا در چهار رویارویی دو تیم، 4 برد سه بر صفر به دست آورده است. آخرین مسابقه دو تیم هم در هفته اول لیگ جهانی 2017 بود که ایتالیایی‌ها موفق به شکست سه بر صفر ایران شدند. در رقابت‌های جام قهرمانان بزرگ که ایتالیایی‌ها یک مدال طلا و دو برنز در طول سه دوره حضور قبلی‌شان داشته‌اند، ایران و ایتالیا تنها یک‌بار، با هم بازی کردند که تیم ایران در سال 2013 موفق به شکست 3 بر 2 حریف شد.


این رقابت ها با حضور شش تیم تراز اول والیبال دنیا شامل ایران، ایتالیا، آمریکا، برزیل، ژاپن و فرانسه به صورت دوره ای برگزار می شود و در پایان، تیم‌ها براساس تعداد برد، امتیاز، معدل ست، معدل پوئن و در آخر بازی رو در رو در جدول رده بندی قرار خواهند گرفت و به سه تیم برتر مدال و کاپ این رقابت‌ها اهدا خواهد شد.

 


تاریخچه رویارویی ایران-ایتالیا


نتایج 17 مسابقه ایران و ایتالیا که از سال ۲۰۰۶ استارت خورده، به شرح زیر است:


قهرمانی جهان ۲۰۰۶: ایران یک – ایتالیا ۳
انتخابی المپیک ۲۰۰۸: ایران صفر – ایتالیا ۳
قهرمانی جهان ۲۰۱۰: ایران ۲ – ایتالیا ۳
جام جهانی ۲۰۱۱: ایران یک – ایتالیا ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۳: ایران ۳ – ایتالیا یک
لیگ جهانی ۲۰۱۳: ایران ۲ – ایتالیا ۳
جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۱۳: ایران ۳ – ایتالیا ۲
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران صفر – ایتالیا ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران صفر – ایتالیا ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۳ – ایتالیا صفر
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۳ – ایتالیا یک
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران صفر – ایتالیا ۳
قهرمانی جهان ۲۰۱۴: ایران ۳ – ایتالیا یک
جام جهانی ۲۰۱۵: ایران صفر – ایتالیا ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۶: ایران صفر – ایتالیا ۳
المپیک ۲۰۱۶: ایران صفر – ایتالیا ۳

لیگ جهانی 2017: ایران صفر – ایتالیا 3

 

پاداش تیم ها چقدر است؟


فدراسیون بین‌المللی والیبال (FIVB)، برای هفتمین دوره رقابت‌های جام قهرمانان بزرگ در بخش مردان مبلغ 635 هزار دلار جایزه نقدی در نظر گرفته است که به قرار زیر به تیم‌ها تعلق می‌گیرد:


تیم اول: 250 هزار دلار
تیم دوم: 125 هزار دلار
تیم سوم: 100 هزار دلار
تیم چهارم: 70 هزار دلار
تیم پنجم: 50 هزار دلار
تیم ششم: 40 هزار دلار


آشنایی با سالن مسابقات


مسابقات و تمرینات در شهر ناگویا در سالن ورزشی نیپون گایشی که ظرفیت ۸۰۰۰ نفر تماشاگر دارد، برگزار می‌شود. مسئولین برگزاری مسابقات در شهر ناگویا در هتل آنا کرون پلازا در ۷ کیلومتری سالن مسابقات و ۴ کیلومتری فرودگاه اسکان دارند و تیم های شرکت کننده در هتل کانکور در ۷ کیلومتری سالن مسابقات و ۴ کیلومتری فرودگاه مستقر هستند. هر شش تیم شرکت کننده تا روز یکشنبه ۱۹ شهریورماه در هتل کانکو اسکان پیدا کردند و ایران نیز به دلیل حضور در اردوی سه روزه کاریا و نزدیکی این شهر به ناگویا به عنوان آخرین تیم به جمع تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها در هتل کانکو اسکان یافت. به غیر از ژاپن که میزبان این رقابت‌ها است، تیم آمریکا ۱۴ شهریور، تیم ایران ۱۶ شهریور، تیم‌های برزیل و ایتالیا ۱۷ شهریور و فرانسه هم ۱۸ شهریور به منظور شرکت در این رقابت‌ها وارد کشور ژاپن شدند. نشست خبری پیش از آغاز مسابقات، ساعت ۱۸:۳۰ روز دوشنبه ۲۰ شهریور با شرکت سرمربیان هر شش تیم حاضر در این رقابت‌ها در هتل کانکو شهر ناگویا برگزار می‌شود. بر اساس اعلام مسئولین برگزاری مسابقات زمان استراحت بین ست‌ها در طول همه ست‌ها ۳ دقیقه می‌باشد و فقط در بازی‌های تیم ملی ژاپن زمان استراحت بین ست ۲ و ۳، پنج دقیقه خواهد بود.


جوایز نقدی به برترین ها


علاوه بر جایزه تیم‌های شرکت کننده که بر اساس رده بندی نهایی به آنها تعلق خواهد گرفت، در این رقابت ها به هشت بازیکن برتر که از سوی کمیته کنترل مسابقات و فدراسیون جهانی انتخاب می‌شوند، جایزه نقدی و تندیس اهدا خواهد شد.


به این ترتیب که به ارزشمندترین بازیکن مبلغ ۲۵ هزار دلار و به هفت بازیکن برتر در پست‌های بهترین پشت خط زن، بهترین قدرتی زن (۲ نفر)، سرعتی زن (۲نفر)، بهترین پاسور و بهترین لیبرو هر کدام ۱۰ هزار دلار جایزه نقدی و تندیس یادبود اهدا خواهد شد.[ دوشنبه 20 شهریور 1396 ] [ 04:05 ب.ظ ] [ سید محمد شجاعی فر ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


قابل توجه بازیدکنندگان محترم :


وبلاگ جام جهانی در 26 بهمن 96 ( 8 ) ساله شد


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


 

  • دنیای اس ام اس | سامان | اخبار